Претрага

Borac bez finala ABA 2 lige, za titulu se bore slovenački timovi

Košarkaši Borca nisu uspeli da se plasiraju u finale završnog turnira ABA 2 lige koji se održava u Čačku, pošto su večeras u prvom polufinalnom meču izgubili od Krke sa 86:82 (24:21, 23:18, 16:25, 9:22). Borac je bolje igrao u prvom delu utakmice pa je na poluvremenu vodio sa 47:39. Krka je u nastavku uspela da nadoknadi 7 koševa zaostatka i nakon treće četvrtine imala je koš prednosti, da bi u poslednjoj četvrtini preuzela inicijativu i došla do pobede.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Pešaković koji je postigao 21 koš, Todorović je ubacio 17, a Marinović je uz 16 koševa imao i devet asistencija. Krku su do pobede vodili Marineli sa 20 koševa, 15 je postigao Đapa, a Jošilo 13 koševa.

Čačanska publika stvorila odličnu atmosferu

I pored toga što je domaćin turnira poražen, atmosfera u Hali kraj Morave će se dugo pamtiti zahvaljujući domaćoj publici, koja je bodrila Borac do samog kraja onako kako ova ekipa i zaslužuje, jer je tokom cele sezone pokazala da zaslužuje učešće u regionalnom takmičenju.

Primorska drugi finalista

Krka će u finalu igrati sa ekipom Primorske koja je u drugom polufinalu savladala Vršac rezultatom 88:64 (16:22, 32:20, 18:12, 22:10).

Finale je na programu sutra sa početkom u 19.00.