Претрага
[rstr_selector]

Borac do prvog mesta nakon produžetka

Košarkaši Borca pobedili su večeras u Čačku ekipu Sikst Primorske u 13. kolu Druge ABA lige nakon produžetka rezultatom 78:75 (19:14, 13:11, 22:20, 9:18, 15:12) čime su upisali 10 pobedu i preuzeli lidersku poziciju. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo koševa, a Čačani su na odmor otišli sa prednošću od sedam koševa razlike. Treću četvrtinu su dobili sa 22:20, da bi gosti u četvrtoj preuzeli inicijativu i poslednju deonicu dobili sa 18:9 pa je regularni deo utakmice završen nerešeno 63:63. Borac je u produžetku bio bolji i dobio večerašnji meč koji mu je doneo lidersku poziciju.
Ekipa iz Kopra je sada druga na tabeli sa učinkom od devet pobeda i četiri poraza.

Todorović i Đoković su bili najefikasniji u domaćem timu sa 14 koševa, a Marinović je uz 11 koševa imao i pet asistencija. U ekipi Primorske istakli su se Čakarun koji je postigao 27 koševa i Zupan sa 20 koševa.
Borac u sledećem kolu gostuje na Cetinju ekipi Lovćena, dok će Primorska ugostiti tivatski Teodo.

Dinamik  poražen u Tivtu

Košarkaši Dinamika su večeras upisali osmi trijumf u Tivtu gde su izgibuli od domaće ekipe Teodo sa 88:78, i sada su deseti na tabeli dok je Teodo osmi.

U preostale dve utakmice koje su danas odigrane Ohrid je na svom terenu izgubio od Lovćena sa 96:75, a Split je kao domaćin savladao Rogašku rezultatom 85:75.