Претрага

Borac slavio protiv Splita u uzbudljivoj završnici

Košarkaši Borca savladali su Split u Čačku u neizvesnoj utakmici koja je odigran u okviru 9. kola ABA 2 lige. Bio je ovo susret rivala koji se nisu sastali gotovo 30. godina, a večeras su u Hali kraj Morave Čačani slavili sa pola koša razlike 84:83 (20:28, 24:18, 21:19, 19:18). Splićani su na poluvremenu imali koš razlike, a u nastavku utakmice je viđena neizvesna borba, u kojoj su oba tima pružila dobru partiju, ali je Borac uspeo da na svom terenu upiše šesti trijumf u regiolanom takmičenju, pa uz tri poraza deli treće mesto sa Vršcom. Ekipi Splita ovo je peti poraz i ostaju sedmi na tabeli.
Najefikasniji u redovima Borca bio je Todorović koji je postigao 18 koševa, Đoković je ubacio 16, a Stojadinović 15. U gostujućem timu istakao se Kedžo koji je postigao 23 koša, Kalajžić je postigao 18, a Najev 11.

Vršac bolji od Dynamica

Košarkaši Vršca su u srpskom derbiju na svom terenu  pobedili Dynamic sa 87:79 i tako upisali šesti trijumf uz tri poraza, dok Dynamic ima pet pobeda i četiri izgubljene utakmice.

Teodo bolji u crnogorskom derbiju

Neizvesno je bilo i na Cetinju gde je Teodo savladao domaći Lovćen sa 77:76. Cetinjanima je ovo šesti izgubljeni meč, a Teodo je upisao peti trijumf i trenutno je šesti.
Zrinjski je u Mostaru pobedio Rogašku sa 81:75.

Meč između Ohrida i Bosne registrovan je službenim rezultatom 20:0, jer košarkaši Bosne zbog problema unutar kluba nisu doputovali na večerašnju utakmicu.