[rstr_selector]

Borac slavio u Beogradu, Partizanu pripao 154. večiti derbi

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 3:1 u 154. večitom derbiju čime su stigli crveno bele na prvenstvenoj tabeli i sada dele prvo mesto sa 40 bodova.

Mladost je u Lučanima savladala Radnički sa 3:2 golovima Saničanina u 29. i Golubovića koji je bio dvostruki strelac i to u 50. i 68 minutu, dok je oba pogotka za Radnički postigao Arsić, prvi u 19. a drugi u 82. minutu.

Voždovac i Javor su podelili bodove pošto je utakmica u Beogradu završena nerešeno 1:1. Javor je poveo u 22. minutu pogotkom Tripkovića, a Marković je izjednačio u 31. minutu.

Vojvodina je pobedila Napredak sa 2:1. Novosađani su poveli pogotkom Malbašića u 43. minutu, Napredak izjednačio u 63. kada je strelac bio Tubić, dok je konačan rezultat postignut u nadoknadi vremena i to u 93. minutu golom Trujića.

Trijumf Borca u Beogradu

Borac je pobedom počeo borbu za opstanak pošto je savladao Rad u Beogradu sa 2:1. Strelci za Čačane bili su Jovanović u 49. i Mihajlović u 72. minutu, dok je jedini pogodak za domaći tim postigao Milošev u 78. minutu.

U ostalim utakmicama plej-aut faze Spartak je u Subotici pobedio Metalac sa 3:1, Bačka je bila ubedljiva na svom terenu protiv Novog Pazara sa 4:0, a Radnik je kao gost savladao Čukarički sa 2:1.