Претрага
[rstr_selector]

Borac u osmini finala fudbalskog Kupa Srbije

Danas su odigrane preostale utakmice šesnaestine finala fudbalskog Kupa Srbije. Fudbaleri Borca su i pored loših partija u Super Ligi Srbije, uspeli da pobede Slobodu u Užicu sa 2:1 i plasiraju se u osminu finala. Sloboda je povela u 11. minutu pogotkom Peličića. Borac je izjednačio u 32. minutu golom Jovanovića, a Knežević deset minuta kasnije postiže pogodak koji je Borac odveo u dalje takmičenje u fudbalskom Kupu.

Dalje prišli i Zvezda, Partizan i Napredak

Najubedljiviju pobedu zabeležila je Crvena zvezda koja je sa 5:0 savladala Dinamo iz Vranja. Trostruki strelac na meču bio je Adžić i to u 25., 46. i  60. minutu utakmice, a golove su postigli i  Pešić u 44. i Srnić u 76 minutu.
Partizan je kao gost savladao člana Srpske lige Istok, ekipu Rtnja u Boljevcu sa 3:0. Golove za crno bele postigli su Tawamba u 35., Jevtović iz penala u 70. i Ožegović u 86. minutu.
Napredak je pobediio Bežaniju minimalnim rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Alvodić u 76. minutu.
Ranije se su u osminu finala plasirali Javor, Spartak, Čukarički, Vojvodina, lučanska Mladost, Budućnost iz Dobanovaca, Mačva, Radnički Pirot, Inđija, Rad, Zlatibor i Proleter.