Претрага

Fudbaleri Borca porazom završili jesenji deo prvenstva

Fudbaleri Borca su poraženi u Čačku od ekipe Mladosti sa 2:1. Borac je poveo u 19. minutu pogotkom Filipovića, da bi samo minut kasnije Mladost izjednačila golom Golubovića, a konačan rezultat na meču postavio je Radivojević u 77. minutu. Mladost završava polusezonu na devetom mestu sa 30 bodova, dok Borac ostaje 14. sa 15 bodova.

Javor ostaje u zoni ispadanja

Javor je u Ivanjici izgubio od Napretka koji je slavio minimalnim rezultatom 1:0. Strelac jedinog pogotka za Kruševljane bio je Đerić u 66. minutu. Napredak je posle tri pobede na poslednjih pet utakmica sedmi na tabeli, a Javor će proleće dočekati u zoni ispadanja jer je na 15. mestu.
OFK Bačka je sa 1:0 savladala Zemun pogotkom Čekovića iz penala u 52. minutu. Pobednika nije bilo u Suptici gde su Spartak i Vojvodina odigrali nerešeno 1:1. Spartak će zimovati na trećem mestu, a Novosađani su osmi.
Čukarički je bio ubedljiv protiv poslednjeplasiranog Rada sa 3:0, i ostaje na petom mestu.

Bez pobednika u večitom derbiju

Večiti derbi, 156. po redu, završen je nerešenim rezultatom 1:1. Crvena zvezda ostaje lider na tabeli sa devet bodova  više od drugoplasiranog Partizana koji ima 48.