Претрага

Košarkaši Borca poraženi u Kopru

Na prvom gostovanju u Sloveniji posle više od dve decenije, košarkaši Borca su doživeli poraz od ekipe Sikst Primorska koja je pred svojim navijačima u Kopru slavila rezultatom 79:73. Borac je na poluvremenu imao prednost i vodio sa 39:33, ali je domaćin u drugom delu meča preuzeo vođstvo. Borac je jedno vreme uspevao da drži priključak, ali nije uspeo da dođe do prednosti, pa su Koprani treću četvrtinu dobili sa 29:21, a četvrtu sa 17:13 i zabeležili drugu pobedu u ABA 2 ligi.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Čakarun sa 20 koševa, dok je u redovima Borca Đoković postigao 25.
U sledećem kolu Borac dočekuje ekipu Lovćena koja je večeras na Cetinju savladala Ohrid sa 94:72.

Pobede Vršca i Dynamica

Košarkaši Vršca pobedili su Krku iz Novog Mesta pred svojim navijačima sa 88:67 i upisali drugi trijumf, dok je Dynamic u Beogradu savladao ekipu Teodo iz Tivta sa 71:67 čime je zabeležio prvu pobedu u ABA 2 ligi.