Kup Srbije: Borac eliminisan iz daljeg takmičenja

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su danas savladali Borac u Čačku rezultatom 4:0 (2:0) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.
Crveno beli su poveli u trećem minutu pogotkom Milića, a Zvezda je od 12. minuta imala i igrača više zbog isključenja Kostića koji je dobio crveni karton najverovatnije zbog prigovora sudiji. Pešić je bio strelac drugo gola za goste iz Beograda u 29. minutu, Milijaš je u 73. postigao treći pogodak za crveno bele, da bi konačan rezultat postavio Pešić sa bele tačke u 84. minutu i tako se dva puta upisao u listu strelaca.

Pobednik u Šapcu odlučen posle penala

Ranije danas Mačva je pobedila Spartak posle penala sa 6:5 i plasirala se u dalje takmičenje. U regulatnom toku utakmica je završena nerešeno, ali su Šapčani bili precizniji u izvođenju jedanaesteraca i plasirali se u četvrtfinale.

Partizan bolji od Rada

Fudbaleri Partizana savladali su Rad 3:0 (0:0) i plasirali se u četvrtfinale. Prvo poluvreme završeno je bez golova, da bi u drugom crno beli poveli u 61. minutu golom Tošića, koji je samo šest minuta kasnije postigao svoj drugi pogodak na utakmici, a konačan rezultat postavio je Janković golom u 80. minutu.