Претрага

I Napredak bolji od Borca

U nedelju je odigrano pet utakmica 5. kola fudbalske Super lige Srbije. Napredak je u Kruševcu savladao Borac sa 3:1 golovima Uroševića u 42., Šljivića u 58. iz penala i Vukanovića u 69 minutu. Strelac jedinog gola za Čačane bio je Sajčić sa bele tačke u 81. minutu utakmice. Borac ostaje na dnu tabele bez bodova, a isti učinak ima i OFK Bačka koja je poražena od Crvene zvezde isitm rezultatom. Crveno beli su do pobede došli golovima Pešića u 38. minutu, Frimponga u 54. i Račića u 86., a jedini pogodak za Bačku postigao je Čeković u 82. minutu.

U preostalim utakmicama Zemun je savladao Čukarički sa 2:0, Partizan je u Novom Sadu zabeležio minimalnu pobedu nad Vojvodinom 1:0, a Radnički je u Nišu savladao Rad sa 2:0.

Danas se sastaju Mladost – Radnik, Spartak – Mačva i Voždovac – Javor.