Претрага

Nova pobeda fudbalera Borca

Proteklog vikenda su odigrane utakmice 16. kola fudbalskog prvenstva Srbije. Fudbaleri Borca su se učvrstili na drugom mestu na tabeli nakon nove pobede koju su ostvarili u Nišu.

Čačani su savladali Radnički sa 1:0, a strelac gola koji je Borcu doneo 3 nova boda bio Zorić u 54. minutu.

Metalac je priredio iznenađenje pošto je na svom terenu savladao Partizan sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Mladenović iz penala u 16. minutu. Fudbaleri Mladosti su posle četiri uzastopna remija u prvenstvu i eliminacije u Kupu, savladali Jagodinu sa 2:0, a dvostruki strelac za Lučance bio je Saša Jovanović. Javor je na svom terenu remizirao sa Novim Pazarom u meču koji je zavaršen rezultatom 1:1.

U preostalim utakmicama postignuti su sledeći rezultati: Voždovac – Rad 1:0, Crvena zvezda – OFK Beograd 4:1, Radnik – Spartak 1:0 i Čukarički – Vojvodina 1:1.

Posle 16 odigranih kola Borac se nalazi na drugom mestu sa 30 bodova, 14 manje od prvoplasirane Crvene zvezde, dok je treći Čukarički sa 26 bodova.