Прва места екипно за сениоре и јуниоре на првом Купу Србије у бициклизму за текућу годину

Алекса Радмилац и Марко Томић освојили су осмо и девето место, што је било довољно да Борац освоји прво место екипно и на најбољи начин крене у одбрану прошлогодишње титуле.

Први Куп Србије у друмском бициклизму одржан је у недељу 19. марта у Ердевику на кружној стази. Сениори и јуниори возили су заједно 35 кругова у укупној дужини од 80 километара 500 метара.

На старту су се нашли најбољи бициклисти из Србије, међу којима и такмичари који наступају за стране професионалне тимове, а на домаћим тркама за матичне клубове. У веома динамичној и брзој трци, најбољи су били управо српски професионалци, а одмах уз њих били су и млади бициклисти Борца. Победио је Лука Туркулов из Крања, други је био Марко Станковић из Омладинског бициклистичког клуба Београд, трећи Душан Рајовић члан тима BAHRAIN Victorius, док је Дејан Цогољевић, биклиста чачанског Борца коме је ово прва трка у сениорској конкуренцији, освојио четврто место, односно друго у категорији такмичара до 23 године.