Претрага
[rstr_selector]

Rušenje nelegalnih objekata tek po isteku pravosnažnosti roka za ozakonjenje

Od početka primene Zakona o ozakonjenju u Čačku je popisano 80 hiljada objekata, a među njima ima i onih koji neće moći da se ozakone i moraće da budu srušeni. Postupak ozakonjenja objekata sprovodi se u Gradskoj upravi za urbanizam koja odlučuje o tome da li objekti ispunjavaju uslove da budu ozakonjeni ili ne, a sve dok ne istekne pravosnažnost roka za ozakonjenje, inspekcija neće rušiti nelegalne objekte, kaže Živadinka Živković, šef Građevinske inspekcije u Čačku.

– U postupku Zakona o ozakonjenju čija je primena počela 29. novembra 2015. godine imamo 80 hiljada popisanih objekata. To znači da za te objekte donosimo rešenja o rušenju, odnosno za one koji predstavljaju inicijativu za pokretanje postupka kod nadležnog organa Gradske uprave za urbanizam gde se rešava postupak ozakonjenja objekata. Ti objekti u postupku kod Urbanizma mogu biti ozakonjeni ili ne, izjavila je Živadinka Živković.

Objekti koji budu ozakonjeni biće uknjiženi u Katastar nepokretnosti

Sudbina objekata koji ne prođu proces legalizacije znaće se tek po okončanju procesa legalizacije, odnosno po završetku procesa ozakonjenja, za koji je država dala rok od tri godine.
– Objekti koji budu ozakonjeni biće uknjiženi u Katastar nepokretnosti, a za one koji ne ispune uslove, donosiće se zaključci ili rešenja koja u postupku ozakonjenja moraju biti pravnosnažna i vraćaju se Građevinskoj inspekciji koja dalje postupa po svojim donetim rešenjima o rušenju objekata. Ti objekti će biti srušeni, ali tek posle završenog postupka ozakonjenja. U Urbanizmu će se tačno znati koji objekti ispunjavaju uslove da se ozakone. Zakonom je dat rok od tri godine, koji još uvek nije istekao, rekla je Živković.

Поделите вести

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *