Претрага

Borac i Mladost završili takmičenje u Kupu Srbije

Danas su odigrane četvrtfinalne utakmice fudbalskog Kupa Srbije, a plasman u polufinale obezbedili su Partizan, Vojvodina, Crvena Zvezda i Čukarički.

Partizan je kao gost savladao Voždovac sa 2:1. Golove za crno bele postigli su Đurđević u 80. i Leonardo u 90. minutu, dok je jedini strelac za Voždovac bio Srećković u 42. minutu utakmice.

Sedam golova viđeno je u Novom Sadu gde je Borac doživeo ubedljiv poraz od Vojvodine sa 5:2. Novosađani su poveli golovima Malbašića u 12. i Trujića u 16, da bi Kovačević u 41. postigao autogol i smanjivo vođstvo svog tima na 2:1. Maričić je na početku drugog pšoluvremena izjednačio na 2:2 u 62. minutu ali je samo tri minuta kasnije Babić bio strelac trećeg gola za Vojvodinu, a potom ponovo Malbašić i Trujić postižu golove za ubedljivu pobedu Novosađana.

Čukarički je protiv jedinog prvoligaša u ovom takmičenju, užičke Slobode, slavio sa 3:0 golovima Jovanovića, Kajevića i Milojevića.

Mladost je u Beogradu poražena od Crvene zvezde sa 4:2. Lučanici su poveli u 45. minutu golom Milosavljevića. Drugo poluvreme donelo je mnogo više uzbuđenja i golova. Zvezda je izjednačila golom Kange u prvom minutu nastavka. Potom su strelci bili Milić u 52. i Boakye šest minuta kasnije, a Luković je u 63. bio siguran sa bele tačke za 4:1. U 70. minutu penal je dosuđen za ekipu Mladosti, a strelac je bio Bojović za konačan rezultat meča 4:2.

Polufinalne utakmice Kupa Srbije igraju se 26. aprila i 10. maja, dok je finalni susret zakazan za 27. maj.