Претрага
[rstr_selector]

Otvorena izložba učeničkih fotografija

Gradska biblioteka „Vladislav Petković Dis“ već tradicionalno podržava i promoviše stvaralaštvo mladih u svim oblastima umetnosti i kulture, pa tako i fotografije, što potvrđuje i  izložba učeničkih fotografija koje su stigle na Konkurs raspisan u okviru 54. „Disovog proleća“ koja je juče otvorena u čačanskom Klubu Doma kulture.

Reč je o šestoj po redu izložbi, a tema ovogodišnjeg Konkursa za najbolju digitalnu fotografiju bila je slobodna što je doprinelo većem odzivu mladih autora. Ukupno je 238 učenika  poslalo 630 radova. O najboljim radovima odlučivao je tročlani žiri, i to u dve kategorije – osnovna i srednja škola. Žiri koji su činili Milenko Savović, majstor fotografije Foto saveza Srbije, Bojan Pajić, diplomirani fotograf i Aleksandar Vukajlović, bibliotekar-informatičar, odlučio je da se nagradi osam i izloži 58 fotografija.

Prve nagrade osvojili Bogdan Gugleta i Jovana Pantić

nagradeU  kategoriji  osnovnih škola prvu nagradu je osvojio Bogdan Gugleta, učenik Osnovne škole „22. decembar“ iz Donje Trepče, druga nagrada je pripala Aleksandri Radović, učenici Osnovne škole „Milan Blagojević“ iz Lučana, dok su treću nagradu podelile Tijana Lazović i Isidora Prtenjak, učenice OŠ „Milan Blagojević“ iz Lučana.
U kategoriji srednjoškolaca prvu nagradu je osvojila Jovana Pantić, učenica Tehničke škole iz Čačka, druga nagrada je otišla u ruke Teodore Krunić, učenice Umetničke škole, a treću nagradu dele Martin Stamenković i Anđela Stanić, učenici Prehrambeno-ugostiteljske škole iz Čačka.
Zahvalnice za posebno angažovanje dobile su profesorke likovne kulture Dragana Marić (Tehnička i Medicinska škola u Čačku), Nataša Koprivica (OŠ „Milan Blagojević“, Lučani) i Lela Tomašević (OŠ „Branislav Petrović“, Slatina i OŠ „Vladislav Petković Dis“, Zablaće).

Izložbu je otvorio Milenko Savović, predsednik žirija koji je tom prilikom apelovao na mlade umetnike da fotografije čuvaju u svojim računarima, jer „skoro 60% fotografija koje su stigle na konkurs nije ispunjavalo osnovne tehničke parametre, jer su ih učenici verovatno „skidali“ sa svojih Facebook i Instagram profila, i rezolucija je bila suviše mala za štampanje fotografija.

Поделите вести

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *