У Галерији „Рисим” у Чачку вечерас ће бити представљена амбијентална поставка „Писма Ради и Олги”, уметнице Милице Дукић, која је настала у сарадњи са ученицима Уметничке школе у Чачку и студенткињама Академије уметности у Новом Саду.
Изложба је део вишегодишњег истраживања које је уметница започела 2021. године, након сусрета са предметом из Сталне поставке Народног музеја Ужице – везеном марамицом Раде Николић, заточенице Логора на Бањици.
Ауторка, која у свом визуелном раду користи технику веза на нетрадиционалан начин, долази на идеју да јој одговори писмом, извезеним на својој марамици.
Изложба ће бити отворена у 20 часова, а посетиоци ће моћи да је погледају до краја августа.










