Претрага

155. derbi završen bez golova, Mladost ubedljiva u komšijskom derbiju

Za vikend su odigrane utakmice 7. kola fudbalske Super lige Srbije. Fudbaleri Mladosti savladali su u subotu Borac u Lučanima sa 4:1. Strelci za domaći tim su bili Trifunović koji je u 38. minutu bio precizan sa bele tačke, a potom je u 55. minutu zatresao mrežu Čačana. Pejović je u 70. minutu bio strelac trećeg gola, a Otašević je sedam minuta kasnije postigao četvrti gol za Mladost. Jedini pogodak za Borac postigao je Tripković u 87. minutu.

Ekipa Javor je u Kruševcu poražena od Napretka sa 2:1. Javor je poveo u 23. minutu golom Kraišika, Kruševljani su izjednačili u 37. minutu pogotkom Šljivića iz penala, a konačan rezultat postigao je Vulić u 60. minutu.

Zemun i OFK Bačka su odigrali nerešeno 1:1, a pobednika nije bilo ni u Nišu između Radničkog i Radnika koji su remizirali 2:2. Voždovac je na svom terenu poražan od Mačve koja je slavila rezultatom 2:0, a najubeljiviji u ovom kolu bio je Spartak koji je u Novom Sadu savladao Vojvodinu sa 5:0.

Čukarički je u petak pobedio Rad sa 1:0.

Mreže mirovale na večitom derbiju

Crvena zvezda i Partizan odigrali su juče 155. večiti derbi na stadionu „Rajko Mitić“, a utakmica je završena bez golova. Zvezda je posle ovog remija ostala na prvom mestu Super lige i sada ima 16 bodova, dok je Partizan šesti sa 13.