Претрага

Mladost bolja od košarkaša Borca

Košarkaši Borca su doživeli poraz pred svojim navijačima u 8. kolu Košarkaške lige Srbije. Mladost je sinoć u Čačku savladala ekipu Borca rezultatom 81:73 (21:18, 16:16, 12:21, 24:26).
Čačani su vodili na kraju prvog poluvremena, ali su loše odigrali treću četvrtini nakon koje su imali minus od devet koševa. Zemunci su tokom poslednjih 10 minuta održavali prednost i odneli pobedu iz Čačka.
Todorović je sa postignutih 26 koševa bio najefikasniji na meču, Čarapić je postigao 16, a Marinović 11. U pobedničkoj ekipi 19 koševa postigao je Brkić, 16 je ubacio Novaković, a 13 Malidžan.

Ilija Đoković u A reprezentaciji

Borac je utakmicu protiv Mladosti odigrao bez prvog plejmejkera Đokovića, koji je pozvan za košarkašku reprezentaciju Srbije koja igra kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kini.

U drugoj utakmici koja je sinoć odigrana Vršac je u Subotici savladao Spartak sa 90:79.
Borac, Vršac i Spartak se nalaze na vrhu tabele i imaju isti učinak od po šest pobeda i po dva poraza.