Претрага
[rstr_selector]

SLS: Šest žutih i dva crvena kartona u Subotici

Fudbaleri Borca gostovali su danas u Subotici gde su u okviru 17. kola Super lige Srbije igrali sa Spartakom. Čačani su poraženi sa 3:1 (1:1), ali senku na ubedljiv poraz stavlja ono što se dešavalo na terenu. Borac je poveo u 27. minutu golom Jovanovića. Sudija Ilić je u 43. minutu dosudio penal za domaći tim i tada su krenula negodovanja igrača Borca pa je sudija isključio Jovanovića i Dupovca. Spartak izjednačuje pogotkom Savkovića sa bele tačke u trećem minutu nadoknade u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme je počelo protestom fudbalera Borca koji su seli na travu, a kada su konačno nastavili utakmicu, to i nije ličilo na fudbalski meč. Igrači Borca su šutirali loptu u aut kad god su bili u mogućnosti, a najviše golman Bajić koji je nekoliko puta loptu prebacio i preko tribina.

Domaći tim je u takvoj situaciji postigao još dva gola, najpre je strelac bio Torbica u 53., a potom i Radovanović sa bele tačke u 86. minutu za konačnih 3:1 za Spartak.
Žute kartone na ovom meču u redovima Spartaka zaradili su Torbica i Savković, dok su u Borcu to Obradović, Bajić, Propadalo i Filipović.

Spartak se devetom pobedom probio na treće mesto na tabeli, dok je Borac ostao na poslednjem mestu sa deset bodova, jednim manje od Rada i Javora.

Javor poražen u Ivanjici

Fudbaleri Javora su poraženi na svom terenu d Partizana sa 2:0. Strelac oba gola za crno bele bio je Janković u 9. i 37. minutu. Partizan je drugi sa 42 boda, četiri manje od Crvene zvezde, dok je Javor 14.
Zemun je minimalnim rezultatom 1:0 pobedio Mačvu pogotkom Vučića iz penala u 39. minutu.

Zvezda najubedljivija u ovom kolu

Crvena zvezda je u subotu ubedljivo pobedila Rad sa 6:1  ostaje lider na tabeli, dok je Rad pretposlednji.
Čukarički je u Kruševcu pobedio Napredak sa 2:1, pobednika nije bilo na meču između Vojvodine i Radnika koji su odigrali bez golova, a Voždovac je pobedio OFK Bačku sa 2:0.

Mladost je u petak remizirala sa niškim Radničkim 2:2. Lučanci ostaju deseti, a Radnički je  popravio plasman i sada je sedmi na tabeli.