U čačanskom porodilištu za vikend rođeno devet beba

Porodilište

U čačanskom porodilištu prvog vikenda u decembru rođeno je devet beba. U subotu, 5. decembra dečaci su bili brojniji pa je pored dve devojčice rođeno pet mališana, a juče su na svet došle dve bebe i to dečak i devojčica.

Elektrosnabdevanje

Zbog radova na mreži niskog napona u Atenici, od 10.00 do 13.00 časova bez struje će biti deo Ulice 7 u naselju Obrež.
Na području Gornjeg Milanovca od 11.00 do 12.00 sati struje neće imati potrošači od Nevada, Grabovice i Rapaj brda prema Vrbavi, Crnući, Vraćevšnici i Lipovcu.
U Dragačevu će se od danas izvoditi radovi na rekonstrukciji niskonaponske mreže zbog kojih će od 8.00 do 15.00 časova bez struje biti zaseok Radojičići u Dragačici. Radovi će se izvoditi do 11. decembra.

Vodosnabdevanje

Jutros su na vodovodnoj mreži u Čačku registrovani kvarovi u Obilićevoj ulici kod broja sedam gde je pukla cev i u Atenici u Ulici Braće Petronijiveći kod Plave hale, a biće sanirani uz toku dana. U Gornjem Milanovcu će zbog radova na saniranju kvarova prekid u snabdevanju vodom od 9.00 do 12.00 sati imati potrošači u Ulici Dušana Dugalića, Ulica Đenerala Milića biće bez vode od 9.00 do 11.00 sati, a Miloša Velikog od 11.00 do 14.00 časova.

Hitna pomoć

Hitna pomoć u Čačku intervenisala je na terenu u toku prethodna 24 sata 57 puta na terenu, a u ordinaciji su lekari pregledali 18 pacijenata. Milanovačka služba hitne pomoći obavila je 11 kućnih poseta i 26 ambulantnih pregleda.

Bioprognoza

Očekivane biometeorološke prilike danas će izazvati uobičajene tegobe kod većine hronično obolelih. Oprez se savetuje astmatičarima, a kod meteoropata su mogući reumatski bolovi i nesanica. Učesnicima u seobraćaju se preporučuje pojačana pažnja.

Policijska uprava

Prema podacima iz Uprave saobraćajne policije, proteklog vikenda u Čačku su se dogodile četiri saobraćajne nezgode u kojima je sedam lica povređeno. Tgri su zadobila teške telesne povrede, a četiri lake. U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u Ivanjici jedna osoba je teško povređena, a u saobraćajnoj nezgodi u Lučanima, pored pričinjene materijalne štete, nije bilo povređenih putnika.

Stanje na putevima

Jak vetar će i danas u košavskom području stvarati probleme vozačima posebno onima koji upravljaju vozilima sa prikiolicom, autobusima i teretnim vozilima.
Povremeno olujnu jačinu vetra treba očekivati na području Banatskog Karlovca, Vršca, Velikog Gradišta, na ulasku u Đerdapsku klisuru, ali i na putevima koji vode preko planinskih prevoja. Na putevima u zapadnim krajevima Srbije vozače očekuju kiša i mokri kolvozi zbog kojih odroni mogu biti učestali kroz stenske useke i klisure. Susnežica i sneg u planinskim predelima doneće zimske uslove vožnje.
Danas će zbog radova na zameni nosača kamera u tunelu Brančić na autoputu Ljig – Preljina biti naizmenično zatvaranje preticajne saobraćajne trake u oba smera.
Zabrana za šlepere i kamione sa prikolicom je snazi na putnomm pravc Lis – Kravarica – Ljetine.
Na deonici Kneževići – Bela Zemlja – Užice, kod petlje Sušica, izvode se radovi na sanaciji nadvožnjaka „Kneževići“, a saobraćaj se preusmerava preko novoizgrađene devijacije.
Produženi su radovi na deonici Pazarište – Tutin, pa je na snazi potpuna obustava saobraćaja.
Prema podacima iz Uprave granične policije na putničkim ternimalima nema dužih zadržavanja, dok se na teretnim ona kreću od 60 do 120 minuta.

 

Поделите вести