Претрага

Šest medalja za bicikliste Borca na Prvenstvu Srbije u brdskoj i kriterijumskoj vožnji

Na Prvenstvu Srbije u brdskoj i kriterijumskoj vožnji koje je održano juče na Divčibarama i u Valjevu, biciklisti Borca Marko Danilović, Goran Antonijević i Toni Smiljanić osvojili su druga mesta, a Stefan Sretenović dva treća mesta u svojoj uzrasnoj kategoriji.

U trci koja je vožena na usponu uz Divčibare iz pravca Mionice, seniori su vozili stazu dugu 10 km, a najbolji rezultat od čačanskih biciklista ostvario je Marko Danilović osvajanjem četvrtog mesta. Istu stazu su vozili i juniori, a Milan Milivojević je osvojio peto mesto.

Kadeti su vozili stazu u dužini od 6 km na kojoj je Stefan Sretenović osvojio treće mesto. U kategoriji starijih od 30 godina, takmičari su vozili istu stazu kao i kadeti na kojoj je Toni Smiljanić osvojio drugo mesto.

Ulične trke su vožene u Valjevu, a dužina jednog kruga bila je 1 km. Prvi su nastupili mastersi koji su vozili 15 krugova. Najbolji rezultat od čačanskih veterana ostvario je Slaviša Vesković osvajanjem četvrtog mesta.

Kadeti su vozili 18 krugova i Stefan Sretenović ponovio je rezultat sa brdskog prvenstva osvajanjem trećeg mesta.

Seniori su vozili 32 kruga sa četiri bodovanja. Marko Danilović je osvojio drugo, a Goran Antonijević treće mesto u elitnoj konkurenciji, dok je Goran Antonijević osvojio i drugo mesto u kategoriji takmičara do 23 godine.

Biciklisti Borca će imati naredni nastup u okviru reprezentacije Srbije koja će nastupiti na Trci kroz Bugarsku koja se održava od 28. avgusta do 2. septembra i boduje se za Euro tour. U sastavu reprezentacije nastupiće Marko Danilović, Stefan Stefanović i Goran Antonijević, dok će sportski direktor ekipe biti Đorđe Jovanović, trener iz biciklističkog kluba Borac.