Претрага

Borac osvojio tri boda nakon gotovo četiri meseca

Fudbaleri Borca su pobedili danas OFK Bačku na svom terenu rezultatom 2:1 (0:0) i tako upisali prvi trijumf u prvenstvu još od kraja novembra. Stamenić je doveo Čačane u vođstvo u 52. minutu, da bi Bajić samo minut kasnije postigao autogol i povećao prednost Borca, a Dodlek u poslednjem minutu utakmice postiže pogodak za OFK Bačku.
Borac je danas osvojio važne bodove u borbi za opstanak, ali ostaje na dnu tabele sa 20 bodova, Rad ima 21, a Javor 22 boda.

Najviše golova u Ivanjici

Najuzbudljivije je bilo u Ivanjici gde su Javor i Čukarički  remizirali rezultatom 3:3 (2:1). Javor je poveo golom Karišika u 16. minutu, a izjednačio je Docić u 24. Dvostruki strelac za Ivanjičane bio je Mrkaić u 43. i 47. minutu, da bi potom Karišik u 62. postigao autogol, a Mudrinski u 78. postiže pogodak za  konačan rezultat na meču.
Partizan je na svom terenu pobedio Radnik sa 2:0 (0:0), a istim rezultatom Spartak je u Subotici savladao Rad. Crvena zvezda je u Šapcu takođe sa 2:0 (0:0) pobedila Mačvu i revanširala se Šapčanima za eliminaciju iz Kupa Srbije.
Napredak i Mladost su odigrali bez golova, a Zemun je u Novom Sadu bio ubedljiv protiv Vojvodine koju je savladao sa 3:0.
Voždovac je u petak pobedio Radnički sa 2:1 (1:1).