Претрага

Poraz Borca na oproštaju od Superlige, i Javor se pridružio Čačanima

Fudbaleri Javora su ispali iz Superlige Srbije pošto su u Ivanjici odigrali nerešeno 1:1 (1:0) sa ekipom Rada u poslednjem kolu plej-auta. Javor je poveo u 18. minutu golom Mrkaića, a Rad je izjednačio u 54. kada je strelac bio Bjedov. Ivanjičani su tako ostali na 24 boda, jednim manje od Bačke koja je uspela da obezbedi opstanak pobedivši Borac na svom terenu sa 3:2 (1:1). Strelci na ovom meču bili su Bajić u 25., Šarac u 83. i Čeković u 88. za domaći tim, dok su za Borac golove postigli Lukić u 17. i Filipović u 57. minutu
Zemun i Mačva su podelili bodove u meču bez rezultatskog značaja koji je završen nerešeno 1:1 (1:1), a bez opterećenja odigrali su Radnik i Mladost pošto su obezbedili opstanak još pre poslednjeg kola. Radnik je u ovom meču odneo pobedu rezultatom 3:1.

Radnički obezbedio kvalifikacije za Evropu

Fudbaleri Radničkog su pobedili Napredak rezultatom 4:1 (2:1) i tako zauzeli treće mesto na tabeli, pa će igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Partizan je pobedio Spartak sa 2:0 (2:0), a Vojvodina je deklasirala Čukarički rezultatom 6:1.
Poslednja utakimca igra se u subotu kada će Crvena zvezda u meču sa Voždovcem proslaviti titulu fudbalskog šampiona Srbije.